Budou banky zvyšovat sazby?

S touto otázkou se v poslední době setkáváme velmi často. Lépe řečeno – dostáváme tuto otázku.

Pojďme si na začátek říct pár důležitých informací, které nám pomohou k lepšímu pochopení celé věci.

Věděli jste, že úrokové sazby u hypoték klesaly 17 měsíců? A právě po 17ti měsících se pokles úrokových sazeb zastavil. Díky výhodným podmínkám byl zájem o financování bydlení hypotékou vysoký a objemy sjednaných hypoték byly rekordní.
A i díky zvýšenému zájmu jsme upravili otevírací dobu Hypotečního domu v Třeboni, protože stále více lidí má zájem vyřídit hypotéku „z domova“.

Vše jednou končí… a pokles úrokových sazeb se zastavil. V aktualitách jsme Vás informovali o jednotlivých navýšeních úrokových sazeb. Pojďme se zpětně podívat, co se stalo. V červnu zvýšily úrokové sazby dva ze tří největších hráčů na trhu s hypotékami – konkrétně Hypoteční banka a Komerční banka, Česká spořitelna vyčkávala. Mimo jiné navyšovala úrokovou sazbu i Expobank a Oberbank. Začátkem července došlo k navýšení úrokových sazeb například u UnicreditBank.

O kolik jsou hypotéky dražší? Zvýšení úrokových sazeb nebylo nijak drastické. Některé banky zvýšily úrokové sazby u delších fixací, jako 7, 10 let. U nejčastěji využívaných fixací 3 a 5 let došlo zpravidla o navýšení o 0,1%.
Aktuální úrokové sazby naleznete ZDE.

Co teď? Jsou hypotéky ještě stále výhodné? Budeme-li se bavit o nejčastěji využívaných fixacích (3 a 5 let), můžete se stále dostat pod 2%.

100% hypotéky jsou kapitola sama pro sebe. V minulém článku jsme Vás informovali o doporučení ČNB, které vydala jednotlivým bankám k problematice stoprocentních hypoték. Wüstenrot hypoteční banka například přestala poskytovat hypotéky do 100% hodnoty nemovitosti. Úrokové sazby u „stovkových“ hypoték se zastavily již v březnu.

Budou banky zdražovat, nebo ne?  To je otázka, na kterou Vám se 100% jistotou neodpoví snad nikdo. My si troufáme říci, že žádné razantní zvyšování úrokových sazeb se konat nebude. Minimálně do konce roku 2015.

Čekáme, s čím banky přijdou po „prázdninách“ a jak nás překvapí podzim roku 2015.

 

Přečtěte si nové články v naší sekci BLOG. Potřebujete poradit, nebo chcete více informací? Neváhejte nás kontaktovat .

Hypoteční dům Třeboň
14.8.2015