Hypotéky říjen 2015

Jak se vyvíjí úrokové sazby? S čím přišly banky a kam směřují úrokové sazby?

V předchozím článku "BUDOU BANKY ZVYŠOVAT SAZBY" jsme se bavili o možném vývoji úrokových sazeb v dalších měsících. Předpokládali jsme, že úrokové sazby neporostou nijak závratně, což se potvrdilo. Čekali jsme však (po vzoru z minulých let), že banky přijdou se speciálními akcemi pro klienty. Zde se naše očekávání tak zcela nenaplnilo. Proč?

V předchozích letech banky „po prázdninách“ přišly s řadou akčních nabídek, které měly klienty přilákat právě do té jedné banky. Nyní se ale „zájemci o hypotéky“ bojí nárůstu úrokových sazeb, poptávka je tedy ze stran klientů vyšší a banky se nemusí až tak snažit, aby získali klienta.

Hypoteční banka

Hypoteční banka přišla se zvýšením hranice LTV.

Pokud jste si chtěli brát hypotéku u Hypoteční banky, pásma LTV byla do LTV 70, do LTV 85 a do LTV 100. Jednoduše to znamená, že bance dáváte do zástavy nemovitost např. v hodnotě 1 000 000,-Kč a berete si hypotéku ve výši 700 000,-Kč (do LTV 70), nebo 850 000,-Kč (do LTV 85) atd. V tomto případě hypoteční banka posunula hranici z LTV 85 na LTV 90.

Ve skutečnosti to znamená, že jste předtím potřebovali 15% vlastních prostředků pro získání lepší úrokové sazby, nyní vám stačí 10%.

Hypoteční banka taktéž připravila akční nabídku k oslavě 20. narozenin. Více si o této akci můžete přečíst v našich AKTUALITÁCH.

Snížení úrokových sazeb? -> RAIFFEISENBANK

Čas poklesu úrokových sazeb je pryč a můžeme říci, že jsme zjistili, kde je "dno úrokových sazeb". K žádnému razantnímu nárůstu úrokových sazeb nedošlo, určité navýšení jsme však zaznamenali. Opakem je ale například Raiffeisenbank, která se rozhodla jít opačným směrem.

Jak najít nejlepší hypotéku?

Nezapomínejte, že úroková sazba je důležitým ukazatelem u hypotéky, ale není jediným. Hypoteční úvěr posuzujte v rámci všech ostatních nákladů - pojištění, běžný účet, úvěrový účet, poplatek za mimořádnou splátku, možnost předčasného splacení úvěru atd. Při výběru hypotéky se zaměřujte na mnohem více věcí, než jen na úrokovou sazbu. 

 

Přečtěte si nové články v naší sekci BLOG. Potřebujete poradit, nebo chcete více informací? Neváhejte nás kontaktovat .

Hypoteční dům Třeboň7.10.2015
www.hypotecnidomy.cz