Stavební spoření

 „STAVEBNÍ SPOŘENÍ“ bývá v dnešní době využíváno různými způsoby. Používá se jakožto spořící nástroj se státním příspěvkem a tento způsob využití bývá označován jako jeden z "nejbezpečnějších spořících produktů". Stavební spoření se samozřejmě často zakládají za účelem úvěru – např. úvěry na koupi, výstavbu, nebo rekonstrukci. Z vlastní zkušenosti možná znáte termíny jako: překlenovací úvěr ze stavebního spoření, nebo tzv. řádný úvěr ze stavebního spoření. .

Úvěry ze stavebního spoření lze použít velmi efektivně a to právě v kombinaci s hypotečními úvěry.

Možnosti použití prostředků stavebního spoření

Úvěr ze stavebního spoření můžete využít na účely, které jsou vypsány v zákoně o stavebním spoření. Překlenovací úvěr i úvěr ze stavebního spoření je tedy určen na financování bytových potřeb klienta, které jsou definovány v již zmiňovaném zákoně.

Výhody:

  • úvěr bez nutnosti zástavy (V současné době je možné sjednat úvěr bez nutnosti ručení nemovitostí. Každá stavební spořitelna má vlastní stanovenou maximální výši úvěru, do které není nutné ručit nemovitostí)
  • úvěr již od 20 000,-Kč (Vhodné i pro malé rekonstrukce, u hypotečních úvěrů je minimální výše úvěru zpravidla 300 000,-Kč)
  • neměnná úroková sazba, která je pevně definovaná po celou dobu splácení řádného úvěru
  • při splnění podmínek je možnost odečíst zaplacené úroky z úvěru od základu daně z příjmů

Nevýhody:

  • vyšší počáteční náklady spojené se zřízením úvěru (především u překlenovacích úvěrů)
  • poplatky za předčasné splacení úvěru (především u překlenovacích úvěrů)
  • využití úvěru musí být v plné výši účelové

 

Máte úvěr ze stavebního spoření a chcete informace o možnosti refinancování tohoto úvěru? Navštivte Hypoteční dům, nebo si sjednejte schůzku s hypotečními specialisty.