KOUPĚ NEMOVITOSTI Z DRAŽBY

V poslední době registrujeme velký zájem z Vaší strany o informace, jakým způsobem lze financovat nákup nemovitostí z dražby. Tomuto tématu byla věnována i jedna kapitola v knize NEMOVITOSTI JSOU MÉ RADOSTI.

Na začátek je důležité si vysvětlit, že není možné použít nemovitost z dražby/exekuce jako zástavu. U velké části bank slyšíte jedno a to samé: „Ano, umíme financovat koupi nemovitosti z dražby, ale musíte použít jinou nemovitost jako zástavu“. Může se ale stát, že jinou nemovitost nemáte, nebo např. nemáte vhodnou nemovitost, na které nejsou věcná břemena dožití atd.

1)      První možnost jsme si popsali: Dejte do zástavy jinou (vhodnou) nemovitost.
(V prvním případě je dobré ještě zmínit, že jakmile bude kupovaná nemovitost „čistá“ (bez exekucí a přepsána na nového majitele), je možné změnit zastavované nemovitosti. Doporučuji se v bance informovat o poplatku a nákladech spojených s tímto úkonem. Možností může být také přidání dodatku do úvěrové smlouvy a následná změna zástav může proběhnout bez poplatků.

 2)       Druhou možností je využít speciálních produktů jednotlivých bank.

Jsou banky, které Vám umožňují nákup nemovitosti, aniž byste museli shánět jinou nemovitost. Jak to funguje? Díky PŘEDHYPOTEČNÍMU ÚVĚRU. Zjednodušeně můžeme říci, že banka Vám půjčí finanční prostředky na nákup nemovitosti z dražby, aniž by požadovala zástavu v podobě nemovitosti. Vše se samozřejmě řídí podmínkami v úvěrové smlouvě. Jedna z podmínek je, že musíte nejdéle do 12 (popř. 24) měsíců vložit nemovitost do zástavy. V tom okamžiku bude předhypoteční úvěr splacen klasickým hypotečním úvěrem.

 3)       Třetí možností je nezajištěný překlenovací úvěr ze stavebního spoření

V tomto případě se jedná o dražší variantu a navíc je maximální výše omezena např. počtem žadatelů a nehodí se pro každou situaci. Avšak v některých případech, kdy je kupní cena nižší, je možné financovat nemovitost tímto způsobem. Má totiž jednu výhodu - na nemovitosti nebude váznout zástavní právo. Proto nezajištěný úvěr. Nicméně počítejte s vyšší úrokovou sazbou, která se nyní může pohybovat kolem 5%-6%.

Zajímají Vás informace o předhypotečním úvěru? Chcete vědět, z čeho se skládá splátka u hypotéky a předhypotečního úvěru, a jaký je mezi nimi rozdíl? Zajímá Vás, kolik budete platit a jak to pro Vás bude finančně, ale i časově náročné?

Zavolejte nám, navštivte Hypoteční dům, nebo si domluvte schůzku s hypotečním specialistou - třeba i o víkendu.

JSME SPECIALISTÉ VÝHRADNĚ NA HYPOTÉKY.

Přečtěte si nové články v naší sekci BLOG. Potřebujete poradit, nebo chcete více informací? Neváhejte nás kontaktovat .

Hypoteční dům Třeboň
www.hypotecnidomy.cz

21.1.2016

Martin Hladílek
Hypoteční specialista