Speciální hypotéky

Hypotéka bez dokládání faktur

S hypotékou "bez dokládání faktur" se setkáte pří výstavbě nemovitosti, nebo rekonstrukci. Jak z názvu vyplývá, nemusíte dokládat jednotlivé výdaje, tedy faktury a paragony. Tento produkt je výhodný především pro ty, kteří část prací provádějí svépomocí a nemají na ně žádný daňový doklad. Pokud jste se rozhodli stavět a nemáte pouze jednoho jediného dodavatele, tuto možnost můžete využít také. Celá věc ale není zas tak jednoduchá, jak by se mohlo někomu zdát. Faktury sice není třeba odevzdávat, ale jednou za čas je povinnost bance doložit, že výstavba probíhá dle plánu a peníze z hypotéky byly prostavěny. Banka Vám bude postupně uvolňovat finance a předtím se vždy ujistí, že Vaše nové bydlení postupuje ke zdárnému konci. To je pouze ochrana před tím, aby klient nepoužil peníze pro svou potřebu a investoval je do výstavby, či rekonstrukce.
Ještě je důležité podotknout, že "hypotéky bez dokládání faktur" nejsou dražší, než klasické hypotéky.

Hypotéka bez dokládání příjmů

Nezvyklým, o to zajímavějším řešením hypotečního úvěru je "hypotéka bez dokládání příjmů". Může se stát, že klient příjmy má, ale nemůže je doložit – například se nachází ve výpovědní lhůtě, ale nové zaměstnání má již napevno domluveno. Potom lze banku požádat o hypotéku bez dokládání příjmů. Nejčastěji se jedná o hypotéku s podmínkami "50 na 50", tedy 50% LTV. V tomto případě banka poskytne maximálně 50% zástavní hodnoty nemovitosti. Zájemce o tuto hypotéku musí tedy doplatit 50% z jiných zdrojů. (Každá banka má své vlastní podmínky, není tedy pevně určené pravidlo 50% LTV pro všechny hypoteční banky. Mezi našimi partnery máme i banky, které jsou schopny poskytnout podmínky s maximální výší úvěru 60% vůči zástavě - jedná se o LTV 60%).
Hypotéka bez doložení příjmů je pro banky výrazně rizikovější než klasická hypotéka a tomu odpovídá i zvýšená úroková sazba.

Stoprocentní hypotéka

Vyhlédli jste si nové bydlení, ale nemáte žádné vlastní prostředky? V tom případě pro Vás může být zajímavým řešením "stoprocentní hypotéka".
Když má klient zájem např. o koupi domu a nedisponuje žádnými vlastními finančními prostředky, tak od banky obdrží takzvanou stoprocentní půjčku. Ta mívá o něco vyšší roční úrokovou sazbu než hypotéka, kterou je poskytnuta menší než celá částka. Na stoprocentní hypotéku ovšem každý nedosáhne. Zakladní podmínkou kladného vyřízení je dobrá bonita klienta, což zjednodušeně znamená, že více vydělá než utratí.

Z pohledu banky patří "stovková hypotéka" mezi nejrizikovější, proto bývají vyšší úrokové sazby a banka důkladně posuzuje bonitu klienta.
Chcete si koupit např. již zmiňovaný byt, ale nemáte vlastní prostředky a nechcete tak vysoké úrokové sazby? Možností je více. Stačí, když máte k dispozici ještě jednu nemovitost, kterou může poskytnout do zástavy ( byt, jiný dům, chatu apod ). Tím zvýšíme hodnotu zástavy a změní se nám hodnota LTV. Žadatel o hypotéku druhou nemovitost ani nemusí vlastnit, klidně může být rodičů nebo dokonce i kamaráda. Je ale samozřejmé, že skutečný majitel musí se zástavou souhlasit a je jasné, že nemovitost nesmí být zatížena jiným břemenem. V takovém případě je důležité vše důkladně promyslet a rozumně zvážit situaci.

Hypotéka na pořízení družstevního bytu

Vyhlédli jste si vysněný byt, který vlastní město, stát, nebo máte zájem o družstevní byt? Financování takových bytů představuje jeden veliký problém – nemovitost není ve vlastnictví klienta, ale patří družstvu, popř. městu. Byt proto nelze dát do zástavy. V takovém případě jsou k dispozici dvě řešení. První možností je, že si klient sežene do zástavy jinou nemovitost. Z praxe víme, že u některých hypotečních bank lze v těchto případech zanést do smlouvy ujednání (dodatek), který umožňuje změnu zástavy (dle jednotlivých podmínek i bezplatně). Jakmile bude nová nemovitost zapsána na nového majitele, lze změnit zástavu v hypotečním úvěru. Jedná se tedy o případ, kdy bude družstevní byt převeden do osobního vlastnictví.
Druhou možností, možná snažší, je takzvaný předhypoteční úvěr. Jeho zásadní podmínkou je, že musí být před podpisem předhypoteční smlouvy dohodnuté, že nejpozději do roka přejde byt do vlastnictví klienta a ten zřídí bance zástavní právo.
Předhypoteční úvěr slouží k pořízení nemovitostí, které lze obecně financovat hypotékou, ale dočasně není možné vložit na nemovitost zástavní právo. Ve chvíli, kdy je možné nemovitost zastavit přechází úvěr na běžnou hypotéku.

Hypotéka pro vybrané profese

Jste lékař, advokát, nebo například veterinář? Máme pro Vás zajímavou možnost pro řešení Vaší hypotéky. Obecně se jedná o profese komorového typu, tedy advokáty, exekutory, notáře, lékaře, stomatology, veterináře, lékárníky, architekty, farmaceuty, auditory či daňové poradce.

Pokud Vás zajímají bližší informace, kontaktujte naše hypoteční specialisty.

 

← Zpět na hypotéky