Kreditní karta a hypotéka

Máte kreditní kartu a berete si hypotéku? Pak si rozhodně přečtěte tento článek.

Když budete žádat o hypotéku, banku budou zajímat Vaše výdaje, jako např. současná splátka hypotéky, splátka spotřebitelských úvěrů, jiné závazky, ale i limit kontokorentu a kreditní karty. A právě o kreditní kartě si dnes něco řekneme.

I když se zdají být všechny banky stejné, každá banka je ve skutečnosti jiná. Stejně tak se liší i pohled jednotlivých bank na kreditní kartu. Pokud banky započítávají kreditní kartu do výdajů, můžeme říct, že se v průměru jedná zhruba o 5%. Vše si vysvětlíme na příkladu.

Pan Novák chce žádat o hypotéku a má kreditní kartu s úvěrovým rámcem 100 000,-Kč. V takovém případě mu banka může započítat do výdajů 5 000,-Kč, tedy 5% z úvěrového rámce na kreditní kartě. (Což rozhodně není zanedbatelná částka).

Jaké zápory může zvýšení výdajů přinést? Minimálně bude snížena maximální výše úvěru, kterou by Vám jinak banka poskytla. Druhou možností je neschválení úvěru pro nedostatek příjmů.

Máte kreditní kartu a chcete žádat o hypotéku? Poraďte se s profesionálem.

V dnešní době je mnoho profesionálů, kteří Vám pomohou předejít zamítnutému úvěru. Na základě Vaší situace jsou schopni podat radu, jak je možné postupovat.

V případě kreditních karet a kontokorentů se nabízí následující řešení:

  • Úplné zrušení produktů
  • Snížení úvěrových rámců u produktů

V případě kontokorentů může u některých bank nastat situace, kdy Vám banka nezapočte částku do výdajů. Zpravidla to bývá, když je kontokorent nečerpán déle, než 1 rok. Samozřejmě jsou na trhu i banky, které nezapočítávají kontokorent do výdajů vůbec.

Rada na závěr?

Když Vám v bance nabízí podobný produkt, jako je kreditní karta a kontokorent, rozmyslete si, zda tyto produkty opravdu použijete/využijete. Pokud ano, stanovte reálnou výši limitů/rámců. Jestli už kontokorent, nebo kreditní kartu máte a chcete žádat o hypotéku, nezoufejte. Poraďte se s profesionálem, který Vám pomůže vše propočítat a doporučí následující postup.

 

Zakázala Česká národní banka "stoprocentní hypotéky"? Přečtěte si o tom ZDE

Přečtěte si nové články v naší sekci BLOG. Potřebujete poradit, nebo chcete více informací? Neváhejte nás kontaktovat .

 Hypoteční dům Třeboň
11.9.2015